دسته‌بندی نشده

آشنایی با یخ خشک

کارخانه یخ خشک

یخ خشک

اگرچه یخ خشک از دی اکسید کربن ساخته شده است ، اما روی زمین وجود ندارد و باید آن را به صورت مصنوعی بدست آورد. بنابراین ، CO2 یکی از معدود گازهایی است که می توانیم آن را به یخ خشک و جامد تبدیل کنیم.

 

دی اکسید کربن – بخشی از محیط طبیعی ما است

دی اکسید کربن نه تنها در جو وجود دارد ، بلکه در سنگ های کربن نیز یافت می شود. غلظت CO2 در اطراف زمین 400 ppm است که مربوط به 800 گیگا تن کربن یا 3000 گیگاتن دی اکسید کربن است. تخمین زده می شود که 65500 گیگا تن کربن در سنگ های منشا آتشفشانی وجود دارد .

دی اکسید کربی در چرخه طبیعی ، نقش مهمی را ایفا می کند: به عنوان مثال ، فرد هنگام تنفس اکسیژن مصرف می کند و حدود چهار درصد آن با هر بازدم به دی اکسید کربن تبدیل می شود. درختان از طریق فتوسنتز نیز اکسیژن تولید می کنند. این تعادل بسیار شکننده است. اثرات غلظت دی اکسید کربن و تغییرات جو از جمله موارد مهمی است که در رابطه با تغییرات آب و هوایی بررسی شده است.

ویژگیهای یخ خشک

ما یخ خشک را برای اهداف مختلف تولید می کنیم. یخ خشک با ویژگی های خاص خود، غیر سمی ، غیر قابل اشتعال ، بی مزه و بدون بو است. وباتوجه به دمای 79- درجه سانتیگراد فقط برای خنک سازی نیست و قبلاً وارد صنعت غذا ، صنعت و فناوری، تمیزکاری و… شده است.

درباره ساخت: لازم است به دی اکسید کربن فشار وارد کنیم و آن را مایع کنیم. آرامش در فشار محیط باعث تبخیر مقداری از دی اکسیدکربن میشود . به عبارت دیگر، دی اکسیدکربن باقیمانده تقریباً تا -50.78- درجه سانتیگراد خنک شده و به برف تبدیل می شود. واین امکان را میدهد بنا به نیاز مصرف ،با پرس و قالب مخصوص به اشکال میلیمتری ،گرانولی،قالبی و…تبدیل شود.

ماندگاری

دوام یخ خشک به دمای محیط بستگی دارد: یخ خشک تقریبا در 24ساعت 30 درصد از وزن خود را

تبدیل وتصعید می کند. به همین دلیل ، ظروف مخصوص عایق بندی که سرعت تغییر شکل را کاهش می دهند ، توصیه می شود.

یونولیت یخ خشک

 

اگر سوالی داشتید ، لطفاً مستقیماً با ما تماس بگیرید – ما در یخ خشک تخصص داریم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.